مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس، استابلایزر، باتری یو پی اس و کابینت باتری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

راهنمای خرید یو پی اس+ انتخاب باتری مناسب

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه انتخاب یو پی اس مناسبنحوه انتخاب یو پی اس مناسبمحاسبه ظرفیت یو پی اسمحاسبه ظرفیت یو پی اسنحوه محاسبه میزان بک آپ یو پی اسنحوه محاسبه میزان بک آپ یو پی اسراهنمای خرید یو پی اسراهنمای خرید یو پی اس
راهنمای خرید یو پی اس

در این مقاله میخواهیم بپردازیم به راهنمای خرید یو پی اس و همچنین نحوه محاسبه میزان بک آپ یو پی اس را هم بیان خواهیم کرد.

یکی از دغدغه های خریدارانی که خواهان دستگاه یو پی اس هستند، این است که چگونه توان مناسب برای دستگاه یو پی اس و میزان آمپر باتری مورد نیاز خود را محاسبه کنند.

نحوه انتخاب یو پی اس مناسب

نحوه انتخاب یو پی اس مناسب

در ابتدا برای اینکه بتوانید یو پی اس مناسبی را خریداری نمایید باید نوع مصرف کننده و میزان توان مصرفی هرکدام را مشخص کنید.
همانطور که میدانید دستگاه یو پی اس برای هر نوع از تجهیزات الکترونیکی داخل بازار، یک نوع تکنولوژی ساخت منحصر به فرد دارد.
دستگاه یو پی اس به سه نوع تکنولوژِی طراحی و ساخته می گردند:

  1. آفلاین
  2. لاین اینتراکتیو
  3. آنلاین

فرض کنید مصرف کننده شما سیستم نظارت تصویری میباشد، همانطور که میدانید دوربین مداربسته خیلی حساسیت بالایی ندارد و از اون طرف هم بهتر است که ورودی ولتاژ آن یک ورودی صاف و بدون اعوجاج باشد. پس برای اینگونه سیستم بهتر است از یو پی اس لاین اینتراکتیو یا آنلاین استفاده شود.

اگر برای آسانسور احتیاج به دستگاه یو پی اس باشد به دلیل اهمیتی که آسانسور در مجتمع مسکونی دارد باید حتمأ از یو پی اس آنلاین استفاده گردد.

به طور کلی اگر تجهیزات خیلی حساس نیستند از یو پی اس آفلاین و برای بعضی از تجهیزات از یو پی اس لاین اینتراکتیو و برای تجهیزات فوق العاده حساس حتمأ باید از یو پی اس آنلاین استفاده کرد.

محاسبه ظرفیت یو پی اس

محاسبه ظرفیت یو پی اس

پس از انتخاب یو پی اس مناسب برای تجهیزات خود حالا باید مقدار توانی که یو پی اس باید تامین کند را محاسبه کنید.
ابتدا مقدار توان تمامی تجهیزات خود را از طریق کاتالوگ یا دیتاشیت محصول پیدا کرده، پس از آن همه آنها را با هم جمع نموده و بهتر است یک درصدی در حد 30% آینده نگری داشته باشید که اگر در آینده قرار بر اضافه کردن تجهیزات باشد به مشکل نخورید، و بر Power Factor دستگاه که معمولأ عددی بین 0.7 تا 0.9 است تقسیم کنید.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]توان متصل به دستگاه یو پی اس از 70% توان اسمی یو پی اس بیشتر نباشد.[/box]

فرض کنید سه دستگاه با توان 520 وات دارید که مجموع اینها میشود 1560 وات با در نظر گرفتن 30% اضافه، مقدار توان مصرفی میشود 2028 وات. اگر توان به دست آمده را تقسیم بر پاور فاکتور دستگاه کنید میشود 2879 وات که یو پی اس مناسب برای این مصرف کننده ها 3KV میباشد.

نحوه محاسبه میزان بک آپ یو پی اس

نحوه محاسبه میزان بک آپ یو پی اس

نحوه محاسبه آمپر مناسب برای باتری یو پی اس بدین صورت است که ابتدا باید مقدار توان مصرفی را محاسبه کنید.
پس از آن مشخص کنید که چه مدت زمان پشتیبانی لازم دارید، یعنی دستگاه یو پی اس پس از قطع شدن برق به چه مدت زمانی مصرف کننده ها راروشن نگه دارد.
سپس از طریق فرمول زیر میتوان مقدار آمپر مناسب برای باتری را محاسبه کرد:

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””] (تعداد باتری*ولتاژ باتری*60*پاور فکتور دستگاه)/ (زمان مورد نیاز * میزان بار) = جریان باتری[/box]

در مثال فوق فرض کنید مدت 30 دقیقه زمان پشتیانی لازم دارید، پس داریم :

 آمپر ساعت 46 = (1560*30)/(0.7*60*12*2)= جریان باتری بر حسب آمپر ساعت

اما چون باتری 46AH نداریم پس باید از باتری 65AH استفاده کنید.

راهنمای خرید یو پی اس

راهنمای خرید یو پی اس

سعی کردیم در مقاله راهنمای خرید یو پی اس تمامی موارد مهم برای خرید یو پی اس مناسب را بیان کرده باشیم.
برای خرید یو پی اس عوامل دیگری هم دخیل هستند که ما مهمترین آنها را توضیح دادیم.

سایر عوامل مهم برای خرید یو پی اس مناسب:

  • محل نصب و نگهداری دستگاه یو پی اس
  • حجم و ابعاد دستگاه UPS
  • رعایت استانداردهای کابل کشی دستگاه
  • مسیر عبور برای سرویس دهی بهتر
  • مکانی عاری از گرد و غبار
  • دمای مناسب محیط

برای دریافت بیشتر راهنمای خرید یو پی اس میتوانید با مشاوران و تیم تخصصی شرکت الکتریک تماس حاصل فرمائید.

مهندس وزیرنژاد

من در حوزه قطعات الکتر یکی مشغول به کار هستم

مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس، استابلایزر، باتری یو پی اس و کابینت باتری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید