مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس، استابلایزر، باتری یو پی اس و کابینت باتری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید و فروش عمده باتری یو پی اس

آنچه در این مقاله می خوانید...

باتری ups چیستقیمت باتری یو پی اسانواع باتری یو پی اسنحوه محاسبه زمان برق دهی یو پی اسقیمت باتری یو پی اس
قیمت باتری یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس بستگی به آمپرساعتی که دارند متفاوت است. همانطور که میدانید تمامی دستگاه های برقی برای اینکه بتوانند در هنگام قطع برق  به کار خود ادامه دهند، نیازمند باتری داخلی یا خارجی هستند که برق مورد نیاز آنها را تامین کند.

قیمت باتری یو پی اس

باتری ups چیست

از آنجایی که باتری وظیفه ذخیره سازی انرژی و یا جریان برق ورودی را به عهده دارد و در هنگام قطع شدن برق میتواند انرژی لازم را تامین کند میتوان نتیجه گرفت که یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده دستگاه یو پی اس، باتری می باشد. کیفیت باتری در دستگاه یو پی اس بسیار مهم است، هرچه باتری طول عمری بالاتری داشته باشد در دستگاه یو پی اس تاثیر بیشتری دارد.همان طور که میدانید با بالا رفتن کیفیت، قیمت باتری یو پی اس هم بالاتر میرود. باتوجه به ظرفیت هایی که هر یو پی اسی برای خود دارد میتوان از باتری های مختلفی استفاده کرد.

قیمت باتری یو پی اس

انواع باتری یو پی اس

همانطور که در بالا بیان گردید، باتری های یو پی اس در ظرفیت ها و انواع مختلفی تولید و عرضه می گردد. که در ذیل بطور مختصر درباره آنها توضیح میدهیم:

  • باتری های اسیدی

باتری های سرب اسیدی دو نوع مختلف دارند: 1- باتری مایع یا درپوش باز  2- باتری خشک یا درپوش بسته

باتری خشک نسبت به باتری مایع یا درپوش باز طرفداران بیشتری دارد چون نگهداری از آن آسان است و احتیاجی به سرویس دوره ای ندارد.

  • باتری های نیکل کادمیوم و باطری لیتیوم

باتری های نیکل کادمیوم و باطری لیتیوم به دلیل ساخت و تکنولوژی متفاوت تری که نسبت به باتری های اسیدی دارند از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند.

در کل اگر بخواهیم این دو مدل فوق را مقایسه کنیم ، باتری نیکل کادمیوم و باطری لیتیوم طول عمر حدود 10 سال دارند درصورتیکه باتری های اسیدی طول عمر در حدود 5 سال دارند.

با این وجود به دلیل قیمت مناسبی که باتری های اسیدی از نو خشک دارند بیشتر مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است و ترجیح میدهند از چند دوره باتری اسیدی استفاده کنند تا اینکه بخواهند از باتری نیکل کادمیوم و باطری لیتیوم که هم فضای بیشتری را اشغال میکند هم قیمت بالاتری دارد استفاده کنند.

قیمت باتری یو پی اس

نحوه محاسبه زمان برق دهی یو پی اس

محاسبه زمان برق دهی یو پی اس هیچ ربطی به ظرفیت یو پی اس ندارند بلکه به باتری یو پی اس و میزان بار متصل به یو پی اس بستگی دارد. از فرمول ذیل میتوان برای محاسبه زمان برق دهی یو پی اس استفاده کرد:

میزان توان مصرفی*میزان بک آپ ساعت/ولتاژ باطری دستگاه = آمپر ساعت باطری

فرض کنید یک بار 500 واتی داریم که میخواهیم به مدت 2 ساعت بک آپ داشته باشیم و ولتاژ باتری دستگاه هم 24 ولت میباشد حال داریم:

41=24/(2*500)

اما چون باتری با 41 آمپر ساعت نداریم پس از باتری 42 آمپر ساعت باید استفاده کرد تا بتواند 2 ساعت برقدهی را تامین کند.

قیمت باتری یو پی اس

قیمت باتری یو پی اس

تولید کننده های مختلفی برای باتری یو پی اس از نوع باتری داخلی و خارجی در سراسر ایران وجو دارد که از جمله میتوان باتری صبا، باتری هیتاکو، باتری فاراتل و ….. را نام برد.

برای دریافت لیست قیمت انواع باتری یو پی اس میتوانید با ما در تماس باشید و از قیمت های به روز آنها اطلاعات کسب کنید.

مهندس وزیرنژاد

من در حوزه قطعات الکتر یکی مشغول به کار هستم

مجموعه ویرا صنعت الکتریک شما را به خرید بهترین محصولات یو پی اس، استابلایزر، باتری یو پی اس و کابینت باتری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید